הממשלה אישרה בתאריך 21.4.13 פה אחד את מינויו של מר יגאל צרפתי לתפקיד מנכ"ל משרד הפנים.  זאת, לאחר שוועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה אישרה את פניית שר הפנים, גדעון סער, למינוי יגאל צרפתי למנכ"ל משרד הפנים ומצאה אותו כבעל כישורי ההשכלה והניסיון הנדרשים לכהן בתפקיד זה.

בהחלטת ועדת המינויים נכתב כי יגאל צרפתי עונה לדרישות ההשכלה והוא מחזיק במספר תארים והשכלתו רלוונטית לתחומי התכנון והבנייה והמינהל הציבורי, שהם רלוונטיים לכהונתו כמנכ"ל משרד הפנים.

עוד נכתב בהחלטת הוועדה כי צרפתי עסק בתפקידו בנושאים המשיקים לתחומי פעילותו של משרד הפנים וכי מדובר בנושאים עם זיקה לשלטון המקומי ולתחום התכנון והבנייה. עוד ציינה הוועדה כי יגאל צרפתי הפגין בהופעתו בפני הוועדה בקיאות בתחומי עשייה אלה.

.

למר צרפתי תואר ראשון במדע המדינה וגיאוגרפיה, תואר שני בהצטיינות בגיאוגרפיה עם התמחות בלימודים עירוניים ואזוריים מהאוניברסיטה העברית, תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת הארוורד ולימודים לקראת תואר MRE (מגיסטר במקרקעין) בטכניון
מר יגאל צרפתי כיהן בתפקידו האחרון כסמנכ"ל משרד החינוך ומנהל מינהל הפיתוח והוא ביצע שורה של תפקידים בשירות הציבורי. 

 

מר צרפתי זכה לפרסי הצטיינות בהם- בשנת 2012 פרס מצוינות בניהול בדרג בכיר מטעם נציב שירות המדינה, בשנת 1999 זוכה במלגת וקסנר לעובדים מצטיינים במגזר הציבורי ובשנת 1998 זוכה פרס גינטר עבור כתיבת עבודת מחקר על אודות התפתחות השטח הבנוי של שכונת בקעה בירושלים.

  

שר הפנים, גדעון סער, בירך על אישור הממשלה ואמר: "אני משוכנע שהידע והבקיאות של יגאל צרפתי לצד יכולותיו המקצועיות והביצועיות יתרמו משמעותית לקידום העשייה והרפורמות שבכוונתי להוביל כשר הפנים"

 

יגאל צרפתי יחליף בתפקידו את עמרם קלעג'י, שכיהן כמנכ"ל משרד הפנים. בדבריו בישיבת הממשלה הודה השר סער לעמרם קלעג'י על תרומתו הרבה בתפקידו כמנכ"ל משרד הפנים ובתפקידים קודמים בהם כיהן בשירות הציבורי. השר גדעון סער הודה למר קלעג'י על הסיוע שהעניק לו עם כניסתו לתפקיד שר הפנים וביקש ממנו לתרום מהידע והניסיון הרב שצבר במהלך שנים רבות בשירות הציבורי להצלחתו של מנכ"ל משרד הפנים הנכנס. 

igal21.jpg